zobacz Instytut Inżynierii i Gospodarki Wodnej Politechnika KrakowskaZakład Budownictwa I Gospodarki WodnejZakład Budownictwa Wodnego I Gospodarki WodnejKatedra Hydrauliki i Hydrologii

Katerdra
Hydrauliki i Hydrologii

Obszarem działalności w zakresie hydrologii są podstawy zjawisk ekstremalnych (w tym wykonywanie ekspertyz) oraz modelowanie matematyczne procesów hydrologicznych w zlewniach rzecznych.

Zakład Budownictwa Wodnego i Gospodarki Wodnej

Obszarem działalności w sferze gospodarki wodnej są metody oceny skuteczności i efektywności działania systemów i obiektów gospodarki wodnej oraz bilanse wodno-gospodarcze.

Zakład Budownictwa Wodnego I Gospodarki Wodnej

Obszarem działalności w zakresie budownictwa wodnego sa zagadnienia związane z utrzymaniem, regulacją rzek i potoków, obiektami małej retencji oraz ze specjalnymi konstrukcjami hydrotechnicznymi (jazy, zapory).

Katedra
Hydrauliki i Hydrologii

Obszarem działalności w sferze hydrauliki I hydromechaniki są rozwiązania dotyczące min.: przepustowości koryt, przepływu w zbiornikach i upustów budowli wodnych.

Aktualności

 • Wielka Puszcza

  (11.06.2018)

  Wizyta w zlewni potoku Wielka Puszcza - mało wody w cieku... - zobacz zdjęcia>

 • Maj w obiektywie

  (11.06.2018)

  Zapraszamy do galerii:
  - maj/czerwiec - niebo nad Europą
  - maj - widoki na obłoki
  - maj - roślinność

  Autor: Marek Bodziony

 • Seminarium Instytutu (23.05.2018)

  (11.06.2018)

  W dniu 2018-05-23 odbyło się seminarium naszego Instytutu
  prof. dr hab. Stanisław Węglarczyk
  Niepewność w hydrologii i nie tylko

 • XXVII Ogólnopolska Szkoła Gospodarki Wodnej

  (04.06.2018)

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy, Sekcja Systemów Gospodarki Wodnej Komitetu Gospodarki Wodnej PAN oraz Zakład Hydrologii i Zasobów Wodnych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego zaprasza do udziału w XXVII Ogólnopolskiej Szkole Gospodarki Wodnej - ,,Współczesne problemy gospodarki wodnej w kontekście planowania przestrzennego”, która organizowana jest w dn. 7 - 8 listopada 2018 r. w Krakowie