zobacz Instytut Inżynierii i Gospodarki Wodnej Politechnika KrakowskaZakład Budownictwa I Gospodarki WodnejZakład Budownictwa Wodnego I Gospodarki WodnejKatedra Hydrauliki i Hydrologii

Katerdra
Hydrauliki i Hydrologii

Obszarem działalności w zakresie hydrologii są podstawy zjawisk ekstremalnych (w tym wykonywanie ekspertyz) oraz modelowanie matematyczne procesów hydrologicznych w zlewniach rzecznych.

Zakład Budownictwa Wodnego i Gospodarki Wodnej

Obszarem działalności w sferze gospodarki wodnej są metody oceny skuteczności i efektywności działania systemów i obiektów gospodarki wodnej oraz bilanse wodno-gospodarcze.

Zakład Budownictwa Wodnego I Gospodarki Wodnej

Obszarem działalności w zakresie budownictwa wodnego sa zagadnienia związane z utrzymaniem, regulacją rzek i potoków, obiektami małej retencji oraz ze specjalnymi konstrukcjami hydrotechnicznymi (jazy, zapory).

Katedra
Hydrauliki i Hydrologii

Obszarem działalności w sferze hydrauliki I hydromechaniki są rozwiązania dotyczące min.: przepustowości koryt, przepływu w zbiornikach i upustów budowli wodnych.

Aktualności

 • Konkurs na prace dyplomowe "swissstandard.pl Od teorii do praktyki" - zaproszenie dla studentów

  (30.10.2017)

  W imieniu Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej oraz firm Partnerskich Geberit, Sika, Hilti, Swissmed i Zehnder 
  przesyłam zaproszenie dla Państwa studentów do udziału w V edycji konkursu na prace dyplomowe „swissstandard.pl
  Od teorii do praktyki” . Oczekujemy na prace z obszarów: - inżynierii sanitarnej- Geberit - budownictwa - Hilti i Sika - pracom z zakresu budownictwa i marketingu firm budowlanych- Sika - rozwiązania techniczne dla sektora medycznego – Swissmed - technologii cieplnych- Zehnder . Serdecznie zapraszamy studentów, którzy w tym roku akademickim będą pisać i bronić swoje prace inżynierskie lub magisterskie. Konkurs przebiega dwuetapowo: w I etapie do 30.11.2017 należy przesłać swój temat prac z krótkim opisem jej założeń, w II - (trwa od grudnia 2017 do czerwca 2018) studenci piszą pracę, mogą korzystać z konsultacji merytorycznych
  z wybranym Partnerem. Nagrodami dla autorów najlepszych prac w swojej tematyce są płatne staże lub cenne nagrody rzeczowe.
  Rejestracja tematów i szczegółowe informacje: www.odteoriidopraktyki.pl
 • Spotkanie z Dziekanem WIŚ

  (23.10.2017)

  W dniu 8 listopada 2017 r. (środa), o godz. 11.00 w sali nr 14 dbędzie się na ostatniej Radzie Wydziału (18 października br.), spotkanie Dziekana WIŚ, dr hab. inż. Stanisława M. Rybickiego ze wszystkimi pracownikami - Nauczycielami Akademickimi.

  Temat spotkania: Kształt i sposób prowadzenia zajęć na WIŚ.

 • Warszawa: Bulwary Wiślane - fotogaleria

  (22.10.2017)

  Zaprsazamy do galerii - kliknij

  Autor: Marek Bodziony

 • Nastała jesień... fotogaleria

  (22.10.2017)

  Zapraszamy do galerii:
  - wrześniowe widoki na obłoki - kliknij 
  - i nastała jesień w Małopolsce - kliknij

  Autor: Marek Bodziony