zobacz Instytut Inżynierii i Gospodarki Wodnej Politechnika KrakowskaZakład Budownictwa I Gospodarki WodnejZakład Budownictwa Wodnego I Gospodarki WodnejKatedra Hydrauliki i Hydrologii

Katerdra
Hydrauliki i Hydrologii

Obszarem działalności w zakresie hydrologii są podstawy zjawisk ekstremalnych (w tym wykonywanie ekspertyz) oraz modelowanie matematyczne procesów hydrologicznych w zlewniach rzecznych.

Zakład Budownictwa Wodnego i Gospodarki Wodnej

Obszarem działalności w sferze gospodarki wodnej są metody oceny skuteczności i efektywności działania systemów i obiektów gospodarki wodnej oraz bilanse wodno-gospodarcze.

Zakład Budownictwa Wodnego I Gospodarki Wodnej

Obszarem działalności w zakresie budownictwa wodnego sa zagadnienia związane z utrzymaniem, regulacją rzek i potoków, obiektami małej retencji oraz ze specjalnymi konstrukcjami hydrotechnicznymi (jazy, zapory).

Katedra
Hydrauliki i Hydrologii

Obszarem działalności w sferze hydrauliki I hydromechaniki są rozwiązania dotyczące min.: przepustowości koryt, przepływu w zbiornikach i upustów budowli wodnych.

Aktualności

Festiwal Nauki 2018 - relacja

(16.05.2018)

Dwa dni (17/18.05.2018) poœwięcone ROZUMOWI. Na płycie Rynku Głównego wystawiły się wszystkie wyższe uczelnie Krakowa. Nie zabrakło również Politechniki Krakowskiej. Nasz Instytut prezentował swój potencjał w pištkowe popołudnie. Duże zainteresowanie, ponieważ woda uczy i bawi!

A oto fotorelacja z festiwalu - kliknij>

Autor: Marek Bodziony


Zapraszam wszystkich do odwiedzenia naszego namiotu wystawowego na Rynku Głównym, w ramach Festiwalu Nauki 2018.
Ogólny program prezentacji przedstawia się następująco
Czwartek 17.052018
    Godz. 11.00 – 14.30 Instytut Ś-2
    Godz. 14.30 – 18.00 Instytut Ś-4
Piątek  18.05.2018
    Godz. 11.00 – 14.30 Instytut Ś-3
    Godz. 14.30 – 18.00 Instytut Ś-1. 

Festiwal Nauki to szczególne wydarzenie, w którym można zobaczyć, że nauka to nie tylko codzienna praca, ale też dobra zabawa, a każdy z nas ma szansę dowiedzieć się czegoś nowego i interesującego. A wszystko to m.in. dzięki zaangażowaniu pracowników i studentów naszego Wydziału. Szczegóły można znaleźć na stronie https://fnis.pl/

Powrót